naše projekty - vaše inspirace

Úvod > Novinky>Galrie moderního umění v HK získala TITUL STAVBA ROKU 2017

Galrie moderního umění v HK získala TITUL STAVBA ROKU 2017

5.10.2017

Po loňské nominaci našeho projektu broumovského kláštera na TITUL STAVBA ROKU 2016 slaví letos další náš projekt! Galerie moderního umění v Hradci Králové získala TITUL STAVBA ROKU 2017!!!

Toho, že právě náš projekt získal nejprestižnější ocenění v rámci této celorepublikové soutěže, si velice vážíme a děkujeme tímto všem našim zaměstnancům a subdodavatelům bez jejichž zodpovědného přičinění bychom tohoto úspěchu nedosáhli.

__________________

Pod čarou si neodpoustíme povzdech nad neuvedením jména naší společnosti jako projektanta této stavby, pro kterou jsme, na zákadě vítězství ve veřejné zakázce, zpracovali realizační projektovou dokumentaci a po celou dobu realizace stavby jsme zajišťovali výkon autorského dozoru projektanta stavby.

__________________

Budova Galerie moderního umění v Hradci Králové slouží i po rekonstrukci především potřebám galerie jako paměťové instituce, která zpřístupňuje a uchovává díla výtvarného umění a také je centrem rozmanitého kulturního dění. Rekonstrukce budovy přinesla i prostory úplně nové – kancelářské. Po přestavbě bytů na kanceláře vznikly prostory pro příspěvkovou organizaci Královéhradeckého kraje Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Budova objektu Galerie je šestipodlažní s jedním podzemním podlažím, kancelářská část je osmipodlažní, se dvěma podzemními podlažími a jedním mezipatrem, umístěným mezi 1. a 2. NP. Galerie moderního umění v Hradci Králové se nachází v historickém centru města, v pozdně secesní budově bývalého Záložního úvěrového ústavu, postaveného podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky v letech 1911–1912. Na vstupním průčelí jsou umístěny bronzové plastiky Ladislava Šalouna, alegorie Obchodu a Úrody. Budova vznikla na bývalé gotické parcelaci a vytváří samostatný objekt s jižním průčelím do Velkého náměstí. Budova má dva vnitřní světlíky a dva hlavní vstupy (severní a jižní) a jeden bezbariérový hospodářský. Současnou funkci dostal objekt v roce 1990, kdy v budově nahradil „Muzeum dělnického hnutí“, které bylo vybudováno v letech 1986–1988. Autor po dohodě s ředitelem galerie během zpracování vstupní studie navrhl základní princip: Rekonstrukcí se vrátí původní funkce – vstupní hala, kancelář ředitele, klubovna se zázemím, přednáškový sál - upravené na stávající požadavky v 1. a 2. NP, které původně mělo velmi kvalitní historické interiéry (vitráže, barevné štukované stropy, historický nábytek…) a 3. – 5.NP (standardní kanceláře) bude „otevřeno“ vybouráním dělících konstrukcí v ústředním světlíku a tím bude vytvořen hlavní výstavní prostor s centrálním průhledem osvětleným skleněnou střechou původního světlíku. Budova je 5-ti podlažní nadzemní železobetonový skelet, s jedním a v severní části dvěma suterény. Skelet je doplněn tradičním obvodovým zděným pláštěm a zděnými příčkami. Konstrukční výška je stejná přes celou budovu, v jižní části je suterén a vstupní podlaží přes dvě podlaží.

 

Zdroj fotografií: www.stavbaroku.cz

Fotografie

fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie
fotografie

Zpět

Sídlo společnosti

INS spol. s r. o.
Parkány 413
547 01 Náchod

Kontakty

Tel.: +420 491 422 226
E-mail: ins.atelier@insnachod.cz

kontaktujte nás

Mapa

Webové stránky vytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací